• (+90) 312 427 48 01
 • info@mikrogenlab.com

HAKKIMIZDA

 • Basın Duyurusu

 • Centogene ve Mikrogen stratejik ortaklığının duyurusu

  Bir Alman şirketi olan Centogene AG ve bir Türk şirketi olan Mikrogen uzun vadeli stratejik ortaklılıklarını duyurmaktan mutluluk duyar. Hızlı bir şekilde gelişen teknolojiler, nadir görülen kalıtsal bozuklukların prenatal tanısı konusunda yeni bir dönem açmaktadır.  En geniş test portföyü ile nadir hastalıkların tanısı alanında bir dünya lideri olan Centogene ve preimplantasyon genetik tanı (PGS/PGD) alanlarında 10 yıldan fazla deneyim sahibi olan Mikrogen güçlerini birleştirecektir.

   

  Erken tanı kişiselleştirilmiş tıp alanının temel ilkesidir. Centogene & Mikrogen birlikte Türkiye’nin her yerinde hastalara en modern genetik test uygulamalarını sunacaktır. Her iki şirket de Centogene’nin soruları ücretsiz olarak 1 iş günü içinde yanıtlayacak olan uzman tıp ekibi ile birlikte hastalarına genetik test uygulamaları konusunda klinik tedavi uzmanlarına tıbbi eğitim ve destek sağlayacaktır. Aynı zamanda hasta eğitimi de önemli bir odak noktası olacaktır; çünkü kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti, hastaları kendi sağlık durumları ile ilgili olan kararlara daha çok dahil etmeyi amaçlamaktadır.

   

  Centogene’nin CEO’su olan Prof. Arndt Rolfs görüşlerini “En iyi tedaviyi sunma konusunda hasta, hekim ve sağlık hizmetlerine destek sağlama amacıyla bu işbirliğini eğitim ve farkındalık kampanyaları ile kuvvetlendirmekten büyük sevinç duymaktayız” şeklinde belirtmektedir.

   

  Mikrogen’in CEO’su olan Prof. Volkan Baltacı da şunları söylemektedir “İnsanlığa ve bilime hizmet etmek için her zamankinden çok daha büyük bir disiplinle ve tutkuyla çalışmaktayız. Bu ortaklık daha büyük kitlelere ulaşmamıza olanak sağlayacaktır”.

   

  Centogene hakkında

  Centogene; 2700’ün üzerinde gen, biyokimyasal testler, biyoinformatik ve klinik ekzon dizileme ve de tam genom dizilemeyi içeren geniş bir test portföyü ile nadir görülen kalıtsal hastalıkların genetik tanısı alanında bir dünya lideridir.

  Centogene’nin misyonu, hastaların sıkıntılarının sebebinin erken ve güvenli bir şekilde teşhis edilmesi için tıp uzmanlarını kapsamlı bir şekilde bilgilendirmek ve danışmanlık vererek desteklemektir.Centogene tüm Dünyadan gelen genetik testlere ait sonuçları CentoMD olarak adlandırılan büyük bir veri tabanında depolayıp sistematize ederek tanı portföyünü ve kapasitesini sürekli genişletmektedir. Bu mutasyon veritabanı, genetik ve klinik bilgiyi birleştirir ve en yüksek kalitede, bilgi- temelli genetik test ve biyogösterge gelişimine olanak sağlar.

  Bireysel hastalara tanısal hizmetler önermenin yanı sıra, Centogene bu sektördeki en saygın isimlerin bazılarının en önemli ortağıdır.

  Ayrıntılı bilgi için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz www.centogene.com

   

  Mikrogen hakkında

  Mikrogen Genetik Tanı Laboratuvarı 2005 yılında (ISO onaylı olarak) Türkiye’de kurulmuştur. Hizmetleri özellikle Avrupa Moleküler Genetik Kalite Ağı tarafından onaylanan moleküler ve sitogenetik testleri kullanarak üreme genetiğine ağırlık vermektedir. Mikrogen’in hizmetleri preimplantasyon, doğum öncesi ve doğum sonrası genetik testleri içermektedir. Mikrogen’in misyonu; mesleki olarak kendini geliştirmenin erdemlerini yerine getirirken aynı zamanda hastalarına modern, kaliteli hizmetler sunarak hastalarının memnuniyetini amaçlayan modern ve güvenilir sağlık hizmetleri sunmaktır. Mikrogen’in vizyonu ise sağladığımız sağlık hizmetleri alanında ulusal ve uluslar arası seviyede lider bir şirket (Mikrogen Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi) haline gelmektir.

   

  Ayrıntılı bilgi için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz www.mikrogenlab.com